BİLGİ EKONOMİ LABORATUVARI İSTANBUL

 
Deney Kayıt Sistemi

 
Ana Sayfa
 Kayıt
 
Takvim
 
Kurallar
 
Gizlilik Politikası
 
SSS
 
 Künye
 İletişim


Kurallar
İstanbul Bilgi Üniversitesi Deney Kayıt Sistemine Hoş Geldiniz"Bilgi İstanbul Ekonomi Laboratuvarı'ndaki (BELİS) deneylere katılabilmek için, laboratuvarın internet üzerindeki sistemini kullanarak veritabanımıza kayıt yapabilirsiniz. Kayıt sürecinde ve deney esnasında aşağıdaki kurallara uyulmasını gerektirmektedir:

ORSEE veri tabanına sadece bir kez kayıt olabilirsiniz. Birden fazla hesap açılması bilimsel araştırmalarımızı olumsuz etkilemektedir. Birden fazla hesabı olduğu belirlenen katılımcıların yapılacak deneylere katılımları engellenecektir.

Sadece İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde halihazırda önlisans veya lisans öğrencisi olan kişiler deneylere katılmaya hak kazanabilir. BELİS görevlilerinin Bilgi öğrenci olduğunuzdan emin olabilmesi için, katıldığınız her deney seansında İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrenci kimlik kartlarınızı yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Her bir deney için veri tabanına kayıtlı olan öğrencilerden belli sayıda kişiye davet e-postası gönderilecektir. Deneye çağırılacak kişi sayısı deneyi yapan araştırmacı tarafından belirlenmektedir. Sadece davet edilen kişiler deneylerde yer alabilmektedir.

Eğer davet e-postası alırsanız, deneyde yer almak için size gönderilen e-postada belirtilen doğrultuda kayıt yapabilirsiniz. Her deneyin kontenjanı sınırlıdır. Dolayısıyla, kayıtlar kontenjan dolana kadar devam edecektir.

Herhangi bir deney seansına kayıt yaptırdığınızda, çevrimiçi (online) yapılacak olan deneyler için tarafınıza gönderilecek olan bağlantıyı sadece kendiniz kullanacağınızı, her ne nam altında olursa olsun üçüncü kişilerle bu bağlantıyı paylaşmayacağınızı ve şahsınızdan başka herhangi bir üçüncü kişinin tarafınıza gönderilen bu bağlantı üzerinden erişim sağlamayacağını peşinen kabul beyan ve taahhüt etmiş sayılırsınız.

Önemli Not: Bir deney için yaptırdığınız kayıt iptal edilemez. Bu nedenle, ilgili deneye kayıt yapmadan önce o tarihte ve saatte deneye katılabileceğinizden lütfen emin olunuz.

Bir deney için gerekli olan katılımcı sayısının üzerinde sayıda öğrencinin deneye kayıt yapmasına izin verilir. Deney ortamına geliş sırasına göre katılımcılar deneye alınırlar. Belirtilen zamanda istenen sayının üzerinde katılımcı bulunması durumunda, deneye alınamayacak olan öğrencilere sabit bir katılım ücreti ödenir. Katılım ücretinin miktarı deneyi yapan araştırmacı tarafından belirlenmektedir. Deney esnasında katılımcıların nasıl kazanç elde edebilecekleri ise deney başlarken okunacak yönergelerle duyurulur.

Önemli Not: Deneye kayıt olan fakat belirtilen zamanda deney ortamında bulunmayan öğrencilere katılım ücreti ödemesi yapılmayacaktır. Deneye kayıt olmasına karşın iki kereden fazla deneye katılmayan öğrencilerin ve deney esnasında araştırmacılar tarafından belirtilen yönergelere uymayan katılımcıların kayıtları sistemden silinecektir.


Sorularınız için lütfen e-posta gönderiniz belis@orsee.bilgi.edu.tr.