BİLGİ EKONOMİ LABORATUVARI İSTANBUL

 
Deney Kayıt Sistemi

 
Ana Sayfa
 Kayıt
 
Takvim
 
Kurallar
 
Gizlilik Politikası
 
SSS
 
 Künye
 İletişim


Gizlilik Politikası
Deney öncesinde ve esnasında elde edilen bilgilerin güvenli bir şekilde korunması BELİS'in sorumluluklarından birisidir. BELİS güvenlikle ilgili sorumluluklarını yerine getirebilmek için aşağıda belirtilen maddelere uymaktadır:

Deney davetinden sonra elde edilen bilgiler, sadece BELİS araştırmacıları tarafından ulaşılabilen ana bilgisayarda (server) korunmaktadır. Bu bilgiler sizi deneylere davet etmek için ya da daha önceden katılmış olduğunuza benzer deneylere katılımınızı engellemek için kullanılmaktadır. Deney esnasında toplanan tüm kişisel kimlik bilgileri (örneğin: adınız, soyadınız), ilgili deney için belirlenen etik kurallar doğrultusunda kullanılmaktadır. Genellikle kişisel bilgilere bir kod numarası belirlenerek anonim hale getirilmekte ve deneyden elde edilen bilgilerden ayrı şekilde korunmaktadır. Ayrıca deneylerden elde edilen bilgiler sadece bilimsel çalışmalar için kullanılmaktadır. Kişisel kimlik bilgilerini içeren formlar (örneğin: bilgilendirilmiş rıza formu) güvenli ortamlarda saklanmaktadır.

BELİS laboratuvarındaki bir deneyde yer alan bir kişi olarak, deney esnasında sizden alınan önemli bilgilerin güvenli bir şekilde korunmadığına inandığınızda şikayette bulunabilirsiniz. Bu tür şikayetlerinizi Bilgi Üniversitesi Etik Kurulu'na iletebilirsiniz.


Sorularınız için lütfen e-posta gönderiniz belis@orsee.bilgi.edu.tr.